Trochu historie

Stará Krčma v Lanškrouně od roku 1643Náš zájezdní hostinec Krčma stojí na Malém náměstí v Lanškrouně. První písemné zmínky o domě pocházejí již z roku 1568, ovšem jako zájezdní hostinec začal fungovat pravděpodobně až o dost později, a sice okolo roku 1643.  Za nejstarší část Krčmy je považován dochovaný sklep s masivním kamenným portálem, jehož vzhled odpovídá právě polovině 16. století. Nadzemní část budovy je zčásti roubená, zčásti kamenná a zahrnuje i později vyzděné křídlo.

V průběhu následujících staletí samozřejmě proběhlo několik stavebních úprav celého objektu a to i poměrně zásadních. Zejména jeho dřevěná část si vyžádala podstatnou renovaci. Zcela unikátní starobylý ráz hostince se však podařilo zachovat až do současnosti. Velmi zajímavým stavebním prvkem je vysunutá roubená světnička, která bývá též nazývána Křížová a jež stejně jako v minulosti slouží i dnes k ubytování hostů. Je vestavěna kolmo do střechy hostince přímo nad vchodem. Pozornosti hostů zcela jistě neunikne ani charakteristické podloubí na čelní straně Krčmy stojící na dřevěných sloupech. 

Navštivte Lanškroun

Radnice na náměstí v LanškrouněJako návštěvníci Lanškrouna se rozhodně nemusíte obávat toho, že byste se zde nudili. Za zhlédnutí krom Krčmy stojí hned několik dalších historických budov v čele s místním zámkem, jehož vznik je datován již na přelom 13. a 14. století. V současnosti se na zámku mimo jiné nachází i galerie městského muzea, jejíž prohlídku si jistě nenecháte ujít. Milovníky přírody pak jistě potěší výlet okolo lanškrounských rybníků, kde byla před nedávnem vyhlášena tzv. chráněná oblast klidu. Krásná příroda se ostatně nachází v celém širším okolí města.

Krčma a současnost

Krčma Lanškroun - Malé náměstí 77Jako místo společenského setkávání lanškrounských obyvatel fungovala Krčma od nepaměti a svou mimořádnou oblibu si podržela dodnes.

Svým hostům nabízíme tradiční česká jídla, několik druhů čepovaných piv a kromě možnosti posezení přímo ve starobylém výčepu, je u nás k dispozici také oddělená místnost (salonek) a rovněž venkovní posezení s barem a víkendovým grilováním s kapacitou až 80 míst.

V našem hostinci se můžete také ubytovat a to v dvou a třílůžkových pokojích, které jsou vybaveny tradičním dřevěným nábytkem a disponují vlastním sociálním zařízením. Využít lze i bezplatné parkoviště, Wi-Fi připojení, TV a trezor. Uspořádat v prostorách našeho hostince svatební hostinu či jinou společenskou událost rovněž nepředstavuje sebemenší problém.

Vstřícný personál i přívětivé ceny jsou v našem hostinci považovány za samozřejmost. Budeme se těšit na vaši návštěvu a jsme připraveni učinit vše k vaší plné spokojenosti.